Leczenie

Strona główna Leczenie

09 marca, 2022

Zabieg Vivace – najnowsza metoda leczenia blizn potrądzikowych

Radiofrekwencja mikroigłowa stanowi najlepsze alternatywne rozwiązanie dla zabiegów wykonywanych laserem frakcyjnym. To bezpieczny zabieg medyczny służący do leczenia blizn potrądzikowych i rozszerzonych porów.

Czytaj więcej

09 marca, 2022

Probiotyki w trądziku

Trądzik jest przewlekłą chorobą skóry, której leczenie jest długotrwałe i nie zawsze skuteczne. Dotychczas jedną z głównych metod leczenia była długofalowa doustna i zewnętrzna terapia antybiotykami.

Czytaj więcej

09 marca, 2022

Skuteczna i bezpieczna terapia IPL

IPL to skrót od słów Intense Pulsed Light, czyli intensywnie pulsujące światło. Urządzenie IPl nie jest laserem, choć potocznie często jest tak nazywane.

Czytaj więcej

09 marca, 2022

Izotretinoina, kiedy należy ją włączyć

Pochodna witaminy A, Izotretinoina, jest jedynym lekiem który powoduje zmniejszenie wielkości gruczołów łojowych. Lek ten normalizuje również procesy rogowacenia wewnątrz gruczołu. W efekcie już po kilku tygodniach leczenia ustępuje łojotok i znikają zaskórniki. Izotretinoina wykazuje również działanie przeciwzapalne wpływając tym samym na wszystkie mechanizmy odgrywające rolę w patogenezie trądziku.

Czytaj więcej

09 marca, 2022

Suplementy a trądzik

Podczas mojej długoletniej praktyki dermatologicznej wielokrotnie próbowałam wspomagać leczenie trądziku doustnymi preparatami zawierającymi witaminy, zioła i mikroelementy. Obserwując efekty leczenia stwierdziłam, że witaminy / A, C, PP, B6/ oraz zioła nie miały istotnego wpływu na przebieg trądziku. Lepsze efekty daje dieta z ograniczeniem cukru.

Czytaj więcej

09 marca, 2022

Nadtlenek benzoilu

Nadtlenek benzoilu jest jednym z głównych leków stosowanych zewnętrznie w leczeniu trądziku. Został zarejestrowany w Niemczech jako lek przeciwtrądzikowy 40 lat temu, w 1974. Od tej pory jego kariera nieustannie trwa. Najnowsze technologie pozwalają stosować go w postaci żeli, kremów oraz środków myjących.

Czytaj więcej
1 2