Pielęgnacja cery trądzikowej

Strona główna Pielęgnacja cery trądzikowej

09 marca, 2022

Żel aloesowy w leczeniu trądziku

Czysty żel aloesowy bez glikolu propylenowego, jest wspaniałym preparatem do pielęgnacji cery łojotokowej, skłonnej do trądziku. Przynosi wiele korzyści zwłaszcza w okresie letnim, kiedy wysoka temperatura otoczenia sprzyja nasileniu łojotoku.

Czytaj więcej

09 marca, 2022

Minimalizm potwierdzony naukowo

Zajmuję się leczeniem trądziku od około 15 lat. Od początku zalecałam moim pacjentkom borykającym się z trądzikiem ograniczenie ilości kosmetyków. Od lat promowałam i promuję proste schematy pielęgnacji cery trądzikowej.

Czytaj więcej

09 marca, 2022

Prosty model pielęgnacji cery łojotokowej

Cera łojotokowa, skłonna do trądziku nie toleruje nadmiaru kosmetyków. Lubi preparaty proste, zawierające głównie składniki naturalne.

Czytaj więcej

09 marca, 2022

Czym nie należy pielęgnować cery trądzikowej

Cera łojotokowa, skłonna do trądziku nie lubi kosmetyków zawierających duże ilości składników zapychających pory czyli komedogennych i aknegennych. Składników tych jest bardzo dużo, ja skoncentruję się na kilku najbardziej popularnych.

Czytaj więcej

09 marca, 2022

Zbyt dokładne mycie twarzy

To zjawisko zaobserwowałam przypadkiem u pacjentek, które nie miały czasu oczyścić twarzy przed wizytą u mnie. Prosiłam je o umycie twarzy w gabinecie, zaopatrując w odpowiedni żel.

Czytaj więcej

09 marca, 2022

Mikrodermabrazja korundowa

Mikrodermabrazja korundowa należy do grupy peelingów mechanicznych i jest bardzo skuteczną metodą wspomagającą leczenie trądziku zaskórnikowego. Zabieg polega na powolnym, delikatnym usuwaniu zrogowaciałych komórek warstwy rogowej naskórka przy pomocy strumienia kryształków korundu. W czasie zabiegu oczyszczamy również ujścia gruczołów łojowych z zalegającego łoju i z zaskórników.

Czytaj więcej
1 2